תופעת רכישת משרדים קטנים להשקעה הפכה בשנים האחרונות לטרנד בולט בתחום ההשקעות בנדל"ן. משקיעים רבים רוכשים משרדים קטנים להשקעה כתחליף לרכישת דירה. עיצוב משרדים קטנים בצורה נכונה הפך להיות אתגר משמעותי עבור אותם משקיעים שנאלצים להתמודד בקרב על איתור שוכר למשרד.

החל משנת 2019 צפוי גל איכלוסים של בנייני משרדים באזור המרכז שנרכשו בהם מאות משרדים קטנים והאתגר שבעלי המשרדים צפויים להתמודד איתו הוא איתור שוכר למשרד שרכשו בשוק בו התחרות על שוכרים למשרדים קטנים הולכת ונהיית קשה ומורכבת.

אחת מהדרכים המרכזיות שניתן ליצור באמצעותן יתרון תחרותי על פני משרדים אחרים הינה שיפוץ מלא ועיצוב המשרד בצורה ייחודית ויעילה כך ששוכר שיכנס למשרד יקבל בו מענה על צרכיו הפונקציונליים וכן ייהנה מעיצוב ייחודי.

ריכזנו עבורכם מספר טיפים פרקטיים שתשומת לב אליהם בתהליך התכנון והעיצוב תסייע לכם להגיע למשרד מתוכנן היטב וייחודי מבלי השפעה משמעותית על עלויות שיפוץ המשרד:

  1. הטיפ החשוב והמרכזי הוא ברמת התכנון- צרו חדרים קטנים של 7-8 מ' והקפידו על מבואות וחלל כניסה גדולים ומרווחים ככל שניתן.
  2. מחיצות- אור טבעי ייתן תחושת ריווח במשרד קטן וכדי לעשות זאת תוכלו להשתמש במחיצות ובדלתות זכוכית. העלות של מחיצות זכוכית גבוהה יותר ביחס למחיצות גבס ולכן תוכלו להשתמש במחיצות אלו רק בחזיתות החדרים כדי להקטין את העלויות.
  3. ריצוף – עשות שימוש הריצוף אחיד בצבע אחיד. רצוי להשתמש באריחים ארוכים וצרים למשל במידה של 0.6 מ' X2 מ' או בפרקט עם צבע וטקסטורה אחידים ובהירים.
  4. גופי תאורה- השתמשו בגופי תאורה שקועים או צמודים לתיקרה. כמו כן השתמשו בגופי תאורה עם אור לבן. התפתחות גופי תאורה עם תאורת לד מאפשר כיום לרכוש גופי תאורה שקועים או שטוחים עם תאורה חזקה בעלויות נמוכות מאוד.
  5. תקרה- השתדלו לשמור על תקרה גבוהה ככל שניתן ולא פחות מגובה של 2.80 מ'. תוספת קטנה לתקציב השיפוץ תאפשר לכם לעבור לתיקרה חשופה שתגדיל את החלל באופן משמעותי ותיתן לאורחים להיחשף לתקרת בטון בגובה של יותר מ-3 מ'.
  6. דלתות כניסה לחדרים- מעבר לשימוש בדלתות מזכוכית הקפידו להשתמש בדלתות בגובה ריצפה תקרה או לפחות בגובה של 2.5 מ'.
  7. צבעים – שימרו על גוונים בהירים ואחידים. כדי לשמור על עיצוב ייחודי מבלי לפגוע בתחושת האיוורור במשרד תוכלו לעשות שימוש בקירות עם מריחת שליכט צבעוני או גוונים של טיח מסוג ערבה גם כן בגוונים בהירים.
  8. מטבח- הוסיפו מטבחון פתוח למשרד והשקיעו בעיצוב שלו. מטבחון פתוח ומעוצב ישרת את האווירה העיצובית והמיוחדת במשרד מצד אחד ומצד שני יענה פונקציונאלית על צרכי השוכר מבלי לגרוע מהשטח.
  9. נצלו נישות בקירות ליצירת חללי אכסון מעוצבים- מלאו נישות שנוצרות בקיר באמצעות עבודות נגרות או מדפים כדי לאפשר שטחי אחסון מבלי לגרוע משטח החללים הקיימים.

 

עיצוב משרדים קטנים בצורה נכונה ויעילה יאפשר לבעל המשרד לקצר את תהליך ההשכרה שלו בזכות עיצוב ייחודי.