בשנים הקרובות עיצוב משרדים קטנים יהפוך לתחום שיעניין אלפי בעלי משרדים קטנים שרכשו אותם למטרת השקעה או לשימוש עצמי. רוב המשרדים נרכשו על ידי משקיעים חסרי הבנה בתחום העיצוב והתכנון. בשונה ממשרדים גדולים בשטחים של מאות ואלפי מטרים כשמדברים על עיצוב משרדים קטנים חשוב מאוד לשים להכיר את כללי העיצוב הרלוונטיים. יישום הכללים הללו יאפשר לבעל המשרד לקבל משרד מעוצב ומעניין.

רגע לפני שאתם מתחילים שיפוץ חשוב שתקראו  את 10 הטיפים המרכזיים שריכזנו עבורכם שיעניקו לכם את הידע הבסיסי בתחום של עיצוב משרדים קטנים:

  1. הכניסו הרבה אור – וודאו כי תכנון התאורה מחמיא וממלא את החלל באור לבן נעים וטבעי, הימנעו מתאורה צהובה, ווודאו שתכנון החלל מאפשר גם לאור טבעי להיכנס פנימה, אל תבנו קירות שלמים שחוסמים את האור.

 

  1. ריצוף אחיד – אל תתחכמו עם שינויים ומעברים בין ריצופים וחיפויים שונים, רצפו את כל המשרד באותו חומר – זה יכול להיות פרקט, בטון, שטיח מקיר לקיר או PVC למשל, רק הימנעו מקיטועים מיותרים שרק ידגישו את מגבלותיו של כל אזור.

 

  1. תקרות גבוהות – החלל נמדד בנפח שלו. תקרות נמוכות מקטינות משמעותית את תחושת המרחב. כל ס"מ חשוב ומוסיף לאוורור החלל. תקרה גבוהה מאווררת את החלל הרבה מעבר לשטח שהיא מוסיפה בפועל ולהיפך.

 

  1. תקרה ותאורה באותו צבע – גופי תאורה שקועים בצבע התקרה יטשטשו את הגבולות ויספקו אשליה של מרחב.

 

  1. שמירה על פרופורציות – הרהיטים בחדרים, שולחן חדר הישיבות, שולחנות המנהלים עמדת המזכירה ועמדות העבודה, חייבים להיות מותאמים לפרופורציית החדרים והחלל. "תפורים" למידות החדר, רהיטים גדולים מידי ידגישו את מגבלותיו של החדר.

 

  1. חללים בייעוד כפול – מקסמו כל שטח נתון והכפילו את ייעודו. מסדרונות למשל, יכולים לשמש גם כאזור ישיבה ופנאי למפגשים מהירים, ובמקום לבחור בחדר ישיבות בסגנון מסורתי (שולחן גדול וכמה כיסאות), תשתמשו ברהיטים שיוכלו לשמש את העובדים עבור ייעודים נוספים. הפכו את המרחב לגמיש, המאפשר גם מנוחה או מפגשים חברתיים קצת פחות רשמיים.

 

  1. חדר ישיבות גדול – גם עם החדרים קטנים תשאירו מספיק מקום לחדר ישיבות גדול ומרווח ותמקמו אותו במיקום מרכזי במשרד, כך תייצרו אשליית מרחב שכולם יכולים ליהנות ממנה.

 

  1. לא לשכוח אקוסטיקה – כשקצת יותר צפוף, בין החדרים ובין עמדות העבודה המשותפות, הבעיות האקוסטיות עלולות להתגבר ולהפריע למהלך התקין של העבודה – חשוב להוסיף לחלל פתרונות אקוסטיים "שיבלעו" ויצמצמו את הרעשים החוזרים.

 

  1. שטחי אחסון דקורטיביים – כל ארון יכול לשמש גם כחלק בעיצוב החלל – הדבקת טאפט ממותג/ על פי בחירה עיצובית יכול לטשטש את קיומו של הארון ולחסוך בקירות ממותגים אחרים.

 

  1. דאגו שיהיה מסודר – תמיד נעים וחשוב, אבל ככל שיותר קטן אי- הסדר בולט יותר וגם עלול לפגוע בתפוקת העבודה. ארגנו את כל החיבורים והכבלים בצורה מסודרת ובלתי נראית לעין, דאגו שסביבת העבודה, דלפק הקבלה ועמדות העבודה יהיו מסודרות ומאווררות. המעיטו בפרטים אישיים או אביזרים שאינם קשורים לעבודה עצמה (עציצים, תמונות וכד') והכי חשוב היפטרו מדברים שאינם בשימוש – מדפסת מקולקלת, קלסרים ישנים, כסאות מיותרים וכד'.