מידי שנה אלפי בעלי משרדים מקבלים את שטחי המשרדים שרכשו להשקעה בפרויקטים חדשים בכל רחבי בארץ, שיפוץ משרדים קטנים זו אחת המשימות החשובות בדרך להפוך משרד להשקעה מנכס ברמת מעטפת לנכס מניב.

ריכזנו עבורכם מספר דגשים שיעזרו לכם לפעול בדרך הנכונה והמדויקת של שיפוץ המשרד.

תקציב– לפני שניגשים לשלבים התכנון וביצוע השיפוץ חשוב לגבש תקציב לתהליך השיפוץ כולו. יש לקחת בחשבון את כל העלויות הנלוות לשיפוץ: תשלום לאדריכל / מעצב פנים, תשלום ליועצים (מיזוג, חשמל, בטיחות, אינסטלציה), תשלום לרשויות ושונות (חברת חשמל, חיבור מים, חיבור מונה אנרגיה, תוספות בבניה עקב תקלות).

סך כל העלויות הנלוות עשויות להסתכם בכ-30-50 אלף ₪ וזוהי למעשה עלות ראשונית של שיפוץ משרדים קטנים לפני שמתחילים בעבודות הבינוי.

כעת, נותר לקבוע את תקציב השיפוץ שיכול בטווח של עלות למטר שנעה בין 1,600 ₪  ל-3,000 ₪ לפי רמות הגימור השונות.

תכנון– חשוב להקפיד על תכנון מסודר עם התייחסות לכל אחד מרבדי הביצוע- שלב התכנון באמצעות אדריכל או מעצב הינו קריטי. הדבר החשוב ביותר בשלב זה הוא לנצל את שטח המשרד בצורה המיטבית והנכונה. כיצד תדעו שנעשה ניצול מקסימלי בתכנון הפנים של המשרד? תשאפו להגיע לשטח ברוטו של 20-22 מ"ר לכל היותר לכל חדר במשרד. כך שאם למשל רכשתם משרד בשטח של 100 מ"ר ברוטו תשאפו בתכנון לחלק אותו ל-4-5 חדרים. פרמטר חשוב נוסף הוא מראש להגדיר לאדריכל מה התקציב כך שיוכל להגדיר מראש חומרים שיתאימו לרמת התקציב המתוכננת.

כתב כמויות– זוהי טבלה שמפרטת בצורה רחבה ומדויקת את כל החומרים והאלמנטים הנדרשים  בתהליך של שיפוץ משרדים. הן מבחינת סוגי החוק, סוג העבודה והכמות. כתב כמויות יאפשר לכם לבצע הערכה מדויקת של עלות שיפוץ המשרד ולא פחות חשוב מכך להשוות בין הצעות של קבלנים מסוימים.

הצעות מחיר מקבלני שיפוצים– חשוב מאוד לבדוק לפחות 2 קבלנים שיתנו הצעות מחיר לשיפוץ המשרד. הצעות המחיר שלהם צריכות להתבסס על כתב הכמויות שהאדריכל/ מעצב הכין. חשוב מאוד לוודא מול הקבלן שהוא קבלן רשום עם הסיווג המתאים לסוג העבודה  וכן להתרשם מעבודות קודמות שהקבלן ביצוע כולל קבלת ממליצים במידת הצורך.

הסכם ביצוע– אחרי שבחרתם קבלן תידרשו לעשות איתו הסכם ביצוע לשיפוץ המשרד ההסכם יגדיר את כל תחומי האחריות של הקבלן ובין היתר יפרט את מפרט העבודות והעלויות. חשוב לייחס חשיבות ולהקדיש תשומת לב לעריכת הסכם יסודי ומקיף. הפרמטרים שחשוב להתייחס אליהם בהסכם הם- אחריות הקבלן על כל סוגי העבודות שהוא מבצע, הביטחונות שהוא מעמיד כנגד ההתחייבויות שלו, היקף העבודה ומפרט טכני מדויק כדי למנוע מהקבלן לגבות כספים נוספים על מה שנהוג לכנות- תוספות.